Otomatik Şanzıman Yağ Basınç Sensörü Arızası

Otomatik Şanzıman Yağ Basınç Sensörü Arızası

Al4 Şanzıman Yağ Basınç Sensörü Arızası

Vites kutusu içinde başta dişliler olmak üzere pek çok metal bileşen ve parça bulunur. Sürtünme etkisi ile bu parçaların ısınması ve aşınması kaçınılmazdır. Koruyucu yağ etkisi ile aracın şanzımanı daha uzun ömürlü olur. Yağ eksilmesi ve yağın koruyucu özelliğini kaybetmesi değişim zamanının geldiğini gösterir.
 
Otomatik şanzıman yağ basınç sensörü arızası yağ basıncının motor kontrol ünitesi tarafından tespit edilmesini önler. Sensörler yardımı ile işlenen bilgiler ECU tarafından değerlendirilir. Böylece aracın durumundan haberdar olmak ve sorunlara karşı tedbirli olmak çok daha kolay olur. Yağ basıncının düşmesi işle ortaya çıkan arızalarda vites kutusu dişlilerinin korumasız kalması söz konusu olur. Zamanında ve düzenli periyodik bakım süreçleri araçları bu gibi sorunlara karşı her zaman korur.
 
Mil, dişili ve vites çatalı gibi malzemelerin hareketi esnasında aşınma ve sürtünmenin kaçınılmaz olduğu bilinir. Kaliteli yağ kullanımı ve yağ basıncının yeterli olması ile bu sistemde oluşma ihtimali bulunan sorunların önüne geçilir. Yağ basıncını ölçen sensör desteği ile sistem parçalarının düzenli çalışması ve korunması sağlanmış olur.
 
Otomatik şanzıman yağ basınç sensörü arızası durumunda hızlıca harekete geçmek ve gerekli müdahaleleri en uygun şekilde yapmak gerekir. Servisimiz, teknik donanımları, kalibrasyon teknolojisi ve tetkik analizleri ile bu konuda çok üst düzey bir adres olarak görevinin başındadır. Aracınıza yönelik yapılan testler sonucunda arızaların hızlıca tespit edilmesi mümkün olur. Yüksek ekipman kalitesi ve donanım avantajları ile usta ekiplerimiz her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirir. Yapı itibariyle servisimiz oldukça modern ve gelişmiş iş istasyonları ile görevini yapar. Her türlü sorunu giderme konusunda servisimize ve ekiplerimize güvenebilirsiniz. Bakım, onarım ve parça değişim çözümleri konusunda, aracınıza yönelik en güvenilir hizmetler tarafımızdan sunulmaktadır. Uygun ve ekonomik hizmetin adresi olan servisimiz, kaliteli çözümler noktasında yine size yardımcı olacaktır.
 

Al4 Şanzıman Yağ Basınç Sensörü Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X