Enjektör Bobin Arızası

Enjektör Bobin Arızası

Dizel Enjektör Bobini Arızası

Gerekli bakım ve onarım çözümleri ile aracın bobininde ortaya çıkan sorunların önceden anlaşılması ve giderilmesi söz konusu olur. Arızaya bağlı olarak:
  • Bujilerde yanma,
  • Motor titremesi,
  • Ani yaşanan güç kaybı,
  • Yakıt sarfiyatında artış,
  • Motorun çalışmaması gibi sorunlar ortaya çıkar.
Ateşleme bobininde arızaya neden olan bu sorunlar en kısa zamanda çözüme kavuşmalıdır. İstenen zamanda çalışmayan araçlar gerekli konforu sağlayamaz. Arızanın hızlıca çözüme kavuşması ise beklenen konforun yeniden sağlanmasına yardımcı olur. Arızaya bağlı olarak tamir ve değişimin zamanında yapılması gerekir.
 
Enjektör bobin arızası durumunda aracı çalıştırması beklenen ilk kıvılcım çıkmaz. Bu kıvılcım ilk çalışmayı ve ilk hareketi sağlar. Ateşleme bobini tarafından üretilen enerji sayesinde aracın çalışması ve sonrasında trafikte ilerlemesi söz konusu olur bu gibi çok önemli bir parçada yaşanan arızalar araçlar için çok önemli bir performans kaybına neden olur. Arızaya bağlı olarak gerekli ateşleme olmadığı için araç çalışmaz aracın çalışmamasına sebep olan birkaç arıza türü vardır. Bu durumda arızanın tam olarak neden kaynaklandığını bulmak çok kolay olmayabilir. Ateşleme sorunları ve araçlarda ortaya çıkan tekleme gibi problemler, enjektör bobininden kaynaklanan sorunlar arasında yer alır.
 
Enjektör bobini arızası durumunda tamir ve değişim çalışmaları çözüm için büyük önem arz eder. Servisimiz bünyesinde gerekli olan her parçanın tedariki konusunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. İşinde çok başarılı olan uzman ekiplerimiz yüksek donanım kalitesi ile her türlü sorunun çözümü konusunda önemli adımlar atar. Makul fiyatlı, kaliteli ve uygun hizmet standartlarımız müşterilerimiz açısından iyi bir memnuniyet sonucunu ortaya getirir. Aracınıza yönelik yapmış olduğumuz periyodik bakımlarda, benzer pek çok parçanın ve sistemin gözden geçirilmesi sağlanır. Modern yapıdaki iş istasyonlarımız hizmet standartlarımızı yükseltmiş ve ergonomik çalışma konusunda bize önemli avantajlar sağlamıştır. Araç performansınızı yükseltmek için her zaman göreve hazırız. Uygun fiyatlı hizmetlerimiz yüksek kalitesi ile birlikte ihtiyaçlarınıza her zaman en doğru cevabı oluşturacaktır. Servisimize güvenebilir ve usta kadrolarımızın çalışmalarından her zaman en iyi yardımı alabilirsiniz. Enjektör bobininin değişimi gerekli olduğu durumlarda kaliteli parça ve güvenilir değişim çalışmalarımız size yardımcı olacaktır.
 

Dizel Enjektör Bobini Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X