Akü Arızaları

Akü Arızaları

Akü Arızaları

Bazı arızalar sebebiyle akü kendinden beklenen görevi yerine getiremez hale gelir. Arızalar içinde yer alan:
  • Kutup başlarında oluşan korozyon,
  • Akü sıvısının bitmesi, 
  • Akü enerjisinin bitmesi, 
  • Akü montaj ve bağlantı arızaları, çoğu zaman arızalarda temel nedenler olarak kabul edilir. 
Bu tür sorunları aşma noktasında genelde akü değişimi ile çözüm bulmak mümkün olabilir. Akü tercihi esnasında marka kalitesi ve markanın sağlamış olduğu garanti süreci araç sahipleri için en önemli konular arasında yer alır. Bu konulara dikkat ederek değişim yaptıranlar, buna bağlı olarak daha uzun bir süre bu değişimin avantajını yaşayabilirler. 
 
Akü arıza belirtileri içinde özellikle kutup başlarında ortaya çıkan pas ve benzer etkileri daha belirgin olarak kendini gösterir. Genelde kullanım ömrünü tamamlamış olan aküler bir araç için konfor kaybının en önemli nedenleri arasında bulunur. Değişimin gerekli olduğu anlaşılır anlaşılmaz alternatifler düşünülmeli ve değişim için gerekli adımlar atılmalıdır. Bu tür sorunlarda belirtilere bağlı olarak:
  • Farlar ve lambalar yanmaz hale gelir
  • Başlatma düğmesi çalışmaz anahtarla aracı çalıştırmak gerekir.
  • Kontağı çevirseniz bile aram buna tepki veremez hale gelir.
  • Marşa basınca çok cılız bir ses çıkar.
  • Araç hiç çalışmaz hale gelir.
Artık bu süreçte aracın çalışmaz durumda olması tedbir ve çözümleri kaçınılmaz hale getirir. Gerekli durumlarda yapılan tamir ve değişim çalışmaları ile araçların tekrardan yola çıkması ve sağlıklı ulaşım imkânından yararlanması söz konusu olur.
 
Akü arızası hiç zaman kaybetmeden giderilmesi gereken sorunlardan biridir. Arıza durumunda gerekli işlemleri yapmak için uzman ekiplere ihtiyaç vardır. Servisimiz akü ile ilgili tüm sorunlarda hızlı çözümün kaynağı olarak dikkat çeker. Değişim gerekli olduğunda ise kaliteli bir akü ile ihtiyaçlarınızı karşılarız. 2 yıl garanti süreci akü ile ilgili sorunların garanti kapsamında çözülmesine neden olur. Hem maddi yönden hem de avantajlı ulaşım yönünden, size sunmuş olduğumuz akü fırsatlarını mutlaka değerlendirmeniz gerekir. Usta ekiplerimiz, kaliteli akü ve diğer malzemelerimiz, güvenilir servisimiz tarafından tedarik edilmektedir. Modern iş istasyonlarımız ve uzman teknik personelimiz sayesinde, akü değişimi hizmetini en uygun koşullarda size sunarız.
 

Akü Arızaları
Hemen Ara Yol Tarifi
X